• Prvý Divoch

Čo vo mne vyvoláva závislosť na sladkých jedlách?

Updated: May 30


Od Prvého Divocha


Keď ktokoľvek hovorí o tom, čo je dobré jesť, kedy jesť a koľko piť, treba si uvedomiť, že hovorí hlavne o tom, čo možno prospieva jemu. Áno, ľudské bytosti sú brutálne individuálne. A áno, Tim Spector, autor v súčasnosti najväčšej nutričnej štúdie na svete, túto múdrosť potvrdzuje vo svojej knihe Spoon-Fed.


Ako som sa k nej dostal? Nuž, ako vyštudovaný editor a certifikovaný tréner i výživový poradca mám sem-tam tú česť vypracovať odporúčacie posudky na preklad kníh do slovenčiny – pre vydavateľstvá. Niektoré tipy na knihy nestoja za reč, kým občas sa na knižnom trhu objaví skutočná hviezda, vedec, ktorý zahodí sponzorské záujmy do koša len preto, aby oznámil svetu čosi objektívne.


S tvrdým odrazom od roku 2020 podlieha súčasná veda pozitívnej infiltrácii týchto vedeckých živlov, ktoré hľadajú pravdu bez ohľadu na jej cenu. Našťastie za jedného z týchto živlov považujem aj Tima Spectora. Poďme na to. O čom sa v jeho knihe dozvedáme?


Po prvé, nečakajme v tejto múdrej knihe univerzálne rady – tie sú pre univerzálnych robotov. Tim Spector po dlhoročnom výskume mikrobiómu poukazuje na fakt, že ľudia majú spoločných maximálne 20 percent baktérií v črevách. Prečo je táto informácia taká zarážajúca?


Mikrobióm váži zhruba pol kila, na črevách máme nalepené až tri štvrtiny nášho imunitného systému. Moc mikrobiómu je taká veľká a jeho zloženie nás, jeho hostiteľov, ovplyvňuje do takej miery, že hovoriť o mikrobióme ako o treťom mozgu je veľmi podhodnotené. Možno ide o mozog prvý... :D


Ako sa odráža konkrétna realita od faktu, že máme 80 % mikrobiómu iných? Je to také závažné a jeho rozdielnosť na nás vplýva tak veľmi, že len ťažko sme ľudia. Je to ako míting rôznych mimozemšťanov, keď sa obchádzame na ulici.


Znamená to, že tá istá porcia jedla, z ktorej mne narastú svaly a zvýši sa mi zdravie a dlhovekosť môže inému človeku zdravie zhoršiť a znížiť dĺžku života. Neexistuje teda univerzálny recept, čo jesť a nejesť. Všetko je to v prvom rade o pozorovaní a počúvaní nášho dokonalého tela. Čo nám robí dobre a čo, naopak, náš stav zhoršuje?


Ide o drsnú prax – roky počúvania tela, ktoré dokážu vycibriť náš znovuobjavený sluch do takej miery, že si podľa neho vieme intuitívne zvoliť ten najlepší nutričný štýl. Zabudnime na presné počítanie kalórií, pretože proces trávenia majú na starosti miliónové kolónie baktérií – od nich záleží, ako rozložia stravu, aké živiny prejdú do tela a naopak, aké neprejdú.


Ide o živé bytosti, inteligentnú formu života (možno viac ako my), takže aj náš emocionálny stav počas jedenia vysoko pravdepodobne ovplyvňuje celé trávenie/prijímanie živín. Napríklad, ak čokoľvek jem v hneve či v zúfalstve a strachu, pomer liečivého a toxického účinku sa ľahko preváži na ten toxický.