• vezuel

7 čakier vysvetlených v Harry Potterovi

Updated: Apr 28

Ak ste "čarodejník" alebo "čarodejnica" (alebo možno špeciálny jednorožec🦄), musíte sa naučiť o siedmich zložkách vytvárania mágie skôr, ako začnete "mávať prútikom". Povedomie o každom kúsku skladačky robí kúzlo tak, ako má. Vynechanie čo i len jedného kroku alebo nepridelenie správnej hodnoty každému kroku môže viesť k nežiaducim výsledkom.


Lordovi Voldemortovi, jednému z najmocnejších čarodejníkov, sa jeho kúzlo pokazilo, keď náhodou premenil Harryho na horcrux len preto, že mal zlé úmysly. Ďalším príkladom je, keď sa Hermiona náhodou zmenila na mačku, pretože nepoužila správny druh vlasov pre svoj mnoholičný elixír. Dokonca aj najmenšia vec môže znamenať rozdiel.


Harry Potter - 1. ČAKRA

Vaša prvá čakra je váš fyzický svet. Je to telo čarodejníka alebo čarodejnice s prútikom, plášťom a metlou, nástroje, prísady a nástroje mágie. Táto čakra je špeciálna v tom, že tu žije naša existencia v prítomnom okamihu. Čo sa stane, ak sa Harry alebo Hermiona budú pri čarovaní obávať o minulosť alebo budúcnosť? Kúzlo ide bokom! Veci sa stávajú nepredvídateľnými a chaotickými. Mágia vyžaduje toto uvedomenie si prítomného okamihu, bytia tu a teraz. Táto čakra je červená a nachádza sa v spodnej časti chrbtice a je to jeden kužeľ, nie pár, ktorý smeruje priamo nadol. Dalo by sa povedať, že jej partnerská čakra je vašou siedmou čakrou: viera v niečo väčšie ako ste vy alebo že mágia je možná.


Harry Potter - 2. ČAKRA

Ďalším krokom pri vytváraní mágie je mať túžbu čarovať alebo vytvoriť niečo pomocou svojej mágie! Kúzla sú už napísané, ale mágia sa môže stať len vtedy, keď ju niekto chce použiť. Touto mágiou môže byť čokoľvek, od osvetlenia temnoty pomocou Lumos až po to, aby sa strachy zdali menej hrozivé s Riddikulom. Je to vaša voľba! Máte slobodnú vôľu vytvoriť čokoľvek, čo vám prinesie šťastie. Toto stvorenie vychádza z vašej druhej čakry, zdroja vašich emócií, túžob a kreativity. Táto čakra je oranžová a má pár kužeľov, jeden smerom k prednej časti a jeden smerom k zadnej časti. Ak ste niekedy zmätení v tom, ktoré kúzlo máte použiť, nepozerajte sa do svojho mozgu, aby vám pomohol, sadnite si do podbruška a spoznajte svoje skutočné túžby a vášne.


Harry Potter - 3. ČAKRA

Tretím krokom je využiť energiu, ktorá poháňa mágiu. Mágiu možno získať z rôznych zdrojov energie. Môj obľúbený zdroj energie je jedlo! Dokonca aj čarodejníci a čarodejnice potrebujú jesť! Jedenie udržuje zdravie vášho tela a dodáva vám energiu a živiny, ktoré vaše telo potrebuje na pokračovanie operácií, a silu, ktorú potrebujete mávnuť prútikom a vysloviť kúzlo. Nie je náhoda, že vaša tretia čakra sa nachádza tesne pod hrudnou kosťou a riadi váš žalúdok a trávenie.


Ďalším zdrojom energie je priame využívanie mágie. V každom okamihu je okolo nás nekonečné množstvo energie, vo vzduchu, ktorý dýchame, vo vetre nad našou pokožkou, vo vodnom nápoji a vo všetkom priestore medzi tým. Môže prísť vo forme kinetickej, chemickej, jadrovej, tepelnej, gravitačnej alebo potenciálnej energie. Táto energia nemôže byť zničená, ale môže byť prenesená z jednej formy energie do druhej. Kedykoľvek môžete použiť svoje túžby a svoje nástroje na premenu na mágiu.To boli prvé tri čakry zdola nahor: 1) červená – vaše fyzické nástroje na mágiu, 2) oranžová – vaše túžby čarovať a 3) žltá – váš zdroj energie na vytváranie mágie.


Teraz preskočíme na vrchol energetického systému a prepracujeme sa nadol. Potom sa môžeme stretnúť v strede so srdcovou čakrou. (To najlepšie si nechávam na koniec!)


Harry Potter - 7. ČAKRA

Najvyšším bodom vášho energetického systému je siedma čakra na temene hlavy. Vyzerá ako stĺp bieleho svetla. Tu sa pripojíte k niečomu väčšiemu, ako ste vy sami. Harry a Hermiona by to mohli nazvať svojou vierou v mágiu. Môžete to nazvať svojou vierou v Boha, Vesmír, Božskú, temnú energiu alebo elektromagnetické častice... Alebo možno lepidlo, ktoré drží všetko pohromade. Nech už je vaša viera akákoľvek, táto viera vytvára kúzlo! Mohol by Harry lietať na metle, keby neveril, že dokáže? Mohla by Hermiona levitovať pierko, ale nemohla tomu uveriť?

Viera v akejkoľvek forme nám pomáha vidieť, že všetko je prepojené a všetko je možné. Dáva nám to pocit spojenia s naším prostredím a všetkým v ňom. Je to puto s ostatnými ľuďmi v našej komunite, pochopenie, že ty si ja a ja som ty. Je to ocenenie pre vodu, zem, vzduch a oheň, ktoré sa nami stáva a potom sa vracia späť. Všetko nie je stvorené, ani zničené, ale mení formu. Mágiu možno definovať ako pohyb energie z jednej fázy do druhej, ako je premena zvieraťa na pohár vody.


Harry Potter - 6. ČAKRA

Ďalšou požiadavkou mágie sú vedomosti. Musíte poznať svoje kúzla a všetko, čo obsahujú: slová kúzla, ktoré kúzlo by bolo najlepšie, kedy kúzlo použiť a účel kúzla.

Možno budete musieť poznať správnu techniku ​​držania prútika alebo lietania na metle. Toto všetko riadi naša šiesta čakra. Nielen, že sa tam nachádza náš mozog, aby nám pomohol s myslením, analýzou a riešením problémov, ale žije tu aj naša intuícia, preto sa táto čakra niekedy nazýva naše tretie oko. Vaša intuícia vám pomôže viesť vašu cestu zvyšovania mágie vo vašom živote!


Harry Potter - 5. ČAKRA

Ďalšia čakra dole je vaša piata čakra, ktorá sa nachádza na vašom hrdle. Tu vyjadrujete svoje kúzla prostredníctvom vlastného sebavyjadrenia. Vaše hlasivky vám pomáhajú hovoriť kúzla, možno ich spievate alebo tancujete. To, ako čarujete, je pre vás špeciálne! Váš hlas je jedinečný, rovnako ako vaše telo a vaše pohyby. Spôsob, akým Hermiona čaruje, nie je rovnaký ako spôsob, akým čaruje Harry, ale nakoniec záleží na správnych slovách so správnymi pohybmi, aby ste dosiahli správny výsledok. Keď niekto správne odhodí dobre Alohomora, dvere by sa mali otvoriť.
Rýchla rekapitulácia horných čakier: 7) biela - viera v mágiu, 6) fialová - znalosť kúziel a 5) modrá - hovorenie kúziel. Naše spodné čakry a naše horné čakry sa navzájom vyrovnávajú. Ak stratíte rovnováhu medzi hornou a dolnou čakrou, môže dôjsť k zmenám vo vašej mágii.


Harry Potter - 4. ČAKRA

Dolné čakry a horné čakry sa stretávajú v strede na štvrtej čakre. Toto je srdcová čakra a je centrom celého vášho energetického systému. Úloha tejto čakry je trochu abstraktnejšia: milovať, odpúšťať a odovzdať sa. Táto čakra riadi, čo sa stane medzi zoslaním kúzla a dosiahnutím výsledku je to v tom krátkom momente, keď všetko spolupracovalo na vytvorení kúzla.


Toto je moment, keď si uvedomíte, že existujete, máte túžbu zoslať kúzlo, máte energiu vytvoriť mágiu, veríte, že mágia existuje, viete, ktoré kúzlo hovoríte, potom namierite prútik a hovoríte slová. Okamžik pozastavenia, vyrovnania a zhody, kde všetko vedie k tomuto momentu a všetko má rovnakú časť. Nie je to samotná mágia, ani výsledok kúzla, ale odovzdanie sa procesu vytvárania mágie a umožnenie, aby sa mágia stala.


Ku ktorej čakre vás to ťahá?


Po prvé: Sú vaše myšlienky naozaj zaneprázdnené a bránia vám zostať v prítomnom okamihu?


Po druhé: Stratili ste radosť alebo kreativitu?


Po tretie: Ste unavení a potrebujete viac energie, aby ste vytvorili a prejavili viac mágie vo svojom živote?


Po štvrté: Máte zlomené srdce alebo máte problém prejaviť sa?


Po piate: Hovoríte veci, ktoré v skutočnosti nemyslíte vážne alebo o ktorých neviete, že sú pravdivé?


Po šieste: Ste k sebe príliš kritický?


Po siedme: Stratili ste vieru, že mágia je možná?


Vezuel


🌎UNC 👉🏻Email: contact@unitednewschannel.org

vezuel@unitednewschannel.org

👉🏻 stiahnite si aplikácia UNC: https://apps.wix.com/place-invites/invite-lp/53d67b6c-4a6c-4461-90dc-98c64e26f36d?ref=m_cl

💜 Odoberajte môj MEME kanál na Telegrame: https://t.me/lightloveenergy
266 views0 comments

Recent Posts

See All