• vezuel

Ako pôsobiť na ľudí a prinútiť ich, aby sa cítili dobre

Väčšina z nás má vo svojom živote niekoho, kto nás pozitívne ovplyvňuje. Pravdou je, že naučiť sa pôsobiť na ľudí znamená sústrediť sa na ľudskosť iných.


Je pravdepodobné, že poznáte niekoho, kto je naozaj dobrý v tom, aby sa ostatní cítili ako hviezdy a mal pozitívny vplyv.


Staňte sa motivátorom aj vy


1. Buďte autentickí

Ak chcete ľudí ovplyvniť pozitívnym spôsobom, musíte byť autentickí. Ľudia inštinktívne oceňujú ľudí, ktorých verejná osobnosť zodpovedá ich súkromným hodnotám.

Rozpory nás trápia, pretože túžime po stabilite. Keď niekto tvrdí, že je jednosmerný, ale žije v rozpore s týmto povolaním, signalizuje to, že je zmätený alebo nedôveryhodný, a teda neautentický. Žiadna z týchto kombinácií neveští nič dobré pre pozitívny vplyv na ostatných.


2. Počúvajte

Aby ste sa naučili ovplyvňovať ľudí, musíte počúvať, čo sa hovorí a čo sa nevypovedá. V tom je vysvetlenie toho, čo ľudia potrebujú, aby sa cítili overení, podporovaní a videní. Počúvanie a skutočný záujem o ľudí spĺňa primárnu potrebu človeka potvrdiť a prijať, čo buduje pozitívnu energiu.


3. Autorita pomáha

Ak chcete pozitívne ovplyvňovať ostatných, staňte sa autoritou v oblasti, kde chcete ostatných motivovať.


4. Viesť príbehom

Osobné príbehy, svedectvá sú neuveriteľne silné. Ak chcete ovplyvniť ľudí, naučte sa rozprávať príbehy. Príbeh vyrozprávaný správnym spôsobom môže byť dokonalým spôsobom, ako uchopiť niečie emócie, čo vám môže pomôcť, keď sa naučíte, ako pozitívne ovplyvňovať ľudí.