• vezuel

Duchovný význam Anch


Anch je staroveký symbol. Ako mnoho symbolov, ani Anch nemá jeden pevný duchovný význam. Posvätnú geometriu Anchu možno interpretovať mnohými spôsobmi.


V posvätnej geometrii je vnímaný ako spojenie nebeskej a pozemskej plodnosti a teda symbolizuje večný život, liečebný nástroj, kľúč ku kráľovstvu mŕtvych... a oveľa viac.


Anch vyzerá ako slučka, pod ňou je pruh, dve ramená a základňa v tvare palice. So slučkou ako hornou časťou sa odlišuje od keltského kríža alebo kresťanského kríža (symbol kríža existoval už pred kresťanstvom). Táto slučka symbolizuje lono, božské ženstvo a ženy.


Duchovný význam Anch má svoj pôvod v príbehoch Isis a Osirisa. V egyptskej mytológii Isis okrem iného znamená plodnosť a tá cez tvar slučky. Osiris predstavuje nebesia a mužský rod a T-kríž Anch údajne symbolizuje jeho pohlavie.Ak sa pozorne pozriete na kresbu Anch, slučka a ramená spolu tvoria znak omega/Ohm.

V tomto príbehu nemá Ankh ani tak duchovný význam, ako skôr nástroj na vedenie elektriny. Dlhá časť je rukoväť.

Antropológovia a archeológovia skúmali možnosť, či už Egypťania mali elektrinu. Hovoríme o pred tisíckami rokov, v oblasti Old-Kemet/Starý-Egypt, odkiaľ pochádzalo mnoho našich predkov. Mnohokrát sú egyptskí bohovia zobrazení s Anchom. Boli bohovia vlastne jediní, ktorí dokázali udržať elektrinu cez Anch? Bol ich systém vyvinutý tak, aby dokázali vyrábať a elektrinu? Zdieľali by „kúzlo“ elektriny s ľuďmi? Alebo darovali elektrinu ľuďom a znova ju odobrali?


V posvätnej geometrii Anch sa spájajú tvorivé a kozmické sily. Nástroj funguje ako zosilňovač energie, ktorá už existuje, a môže byť aj kanálom na zachytenie, vedenie a umožnenie toku energie smerom von alebo do seba.

Egyptskí bohovia nesú Ankh vo svojich rukách a držia ho ako žezlo. Symbolizuje iniciáciu a premenu… a tak isto aj premenu zo smrti na život. Anch by teda mohol byť kľúčom, bránou do ríše mŕtvych. Hovorí sa, že sa používal pri nekromancii. Nástroj držali smrteľníkom pod nosom, aby ich oživili.


Závoj medzi tu a teraz a posmrtným životom bol možno tenší, než sme si mysleli, a bohovia žili so starými Egypťanmi na Zemi, spolupracovali a navzájom medzi sebou bojovali, liečili a ničili.

Rovnako ako Anch môže byť použitý na liečenie, môže byť súčasne nástrojom na usmrtenie. Anch nemožno označiť ako dobrý alebo zlý, jeho účinok závisí od zámeru, s ktorým je prevádzkovaný.


Slučka má príťažlivý účinok, ktorý umožňuje odstrániť blokády z čakier, čím umožňuje životnej energii človeka voľne prúdiť. Slučka priťahuje energiu a nohy Anchu môžu byť použité na usmernenie energie alebo len ako rukoväť na držanie.


Spúšťa energiu, ktorá siaha hlboko do vesmíru aj hlboko do zeme.

Vezuel 💜 💜 Ľudové zhromaždenie živých ľudí https://nzosr.sk/ 👉🏻Email: contact@unitednewschannel.org vezuel@unitednewschannel.org 👉🏻 stiahnite si aplikáciu UNC: https://apps.wix.com/place-invites/invite-lp/53d67b6c-4a6c-4461-90dc-98c64e26f36d?ref=m_cl

💜 Odoberajte môj Youtube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCHsnDg0ZLFsPi921dvV13kA

220 views0 comments

Recent Posts

See All