• vezuel

Inštinkty, ktoré by ste nemali nikdy ignorovať

V tomto článku sa s vami chcem podeliť o pár poznámok o inštinktoch, ktoré by ste nikdy nemali ignorovať.


Váš inštinkt je fyzická reakcia, ktorú máte na svet okolo vás a vo vás. Konečným účelom vášho inštinktu je chrániť vás. Keďže váš inštinkt je najstarší a prvotný „šiesty zmysel“, ktorý máte, je to ten, na ktorý sa môžete najviac spoľahnúť.


Jedným z príkladov vášho inštinktu v akcii by bolo rozhodnutie spontánne sa vyhnúť nočnej chôdzi po ceste, pretože niečo „necíti“. Ten pocit je váš inštinkt, ktorý vás varuje, že sa blíži nebezpečenstvo. Potom môžete na ulici zahliadnuť zastrašujúcu skupinu mužov, keď sa budete ponáhľať – váš inštinkt vás práve zachránil pred možným okradnutím, zbitím, znásilnením alebo ešte horším.


Keď sa naučíte čítať svoje telo, môžete sa naučiť presne sa naladiť na svoj inštinkt.


Inštinkt a intuícia sa často používajú ako synonymá. Sú navzájom prepojené, ale nie sú úplne rovnaké. Zjednodušene povedané, inštinkt je vaša prvotná múdrosť. Intuícia je vaša duchovná múdrosť. Oboje potrebujeme, ak máme kráčať po našich duchovných cestách s odvahou a inteligenciou.


Intuícia je veľmi cerebrálna – je to pokojný a jasný pocit „vedomia“. Na druhej strane, inštinkt je veľmi viscerálny a fyzický – cítite ho vo svojom tele tzv. črevný inštinkt.


Intuícia môže byť vyjadrená prostredníctvom tela a inštinkt môže byť vyjadrený prostredníctvom intuitívneho poznania. Ale vo všeobecnosti sú obaja jasne rozpoznateľní a nápadne odlišní vo svojich skúsenostiach.


Črevný inštinkt je tiež oveľa emocionálnejší a reaktívnejší (ako je zavedený v prvotnom mozgu), zatiaľ čo intuícia je neutrálnejšia a pokojnejšia.


Zopár príkladov


V bare vás osloví niekto, kto chce s vami flirtovať. Začnete oplácať, ale niečo nie je v poriadku. Cítite z tejto osoby dravú vlastnosť. neveríš im. Ospravedlníte sa a odídete.


Dvaja turisti sa stratia na chodníku v horách. Bez kompasu alebo akéhokoľvek spôsobu, ako určiť smer späť do tábora, sedia ticho a naladia sa na okolité stromy. Zrazu jeden z nich ukáže na západ: "Mám pocit, že je to cesta späť!" O hodinu neskôr sa dostali späť na domácu základňu.


Idete po diaľnici o noc. Zrazu vás prepadne impulz okamžite zmeniť jazdný pruh. Poslúchneš impulz a o pár sekúnd neskôr minieš veľký hrot skla, ktorý ti mohol prepichnúť pneumatiku a uviaznuť na kraji cesty.
Aj keď je ľahké zbaviť sa väčšiny nepríjemných pocitov, nikdy neignorujte nasledujúce


SOM V NEBEZPEČENSTVE


Vaše inštinkty odrážajú to, čo vaše podvedomie už vie. Aj keď možno nedokážete presne určiť, o aké nebezpečenstvo ide, prosím, počúvajte toto vnútorné varovanie. Môže to byť rozdiel medzi životom a smrťou.


SI V NEBEZPEČENSTVE


Áno, môžete znieť hlúpo. Áno, m