• vezuel

Je Stargate SG1 iba fikcia alebo dobre zakrytá skutočnosť ?

Televízna show Stargate SG1 sa pôvodne vysielala v júni 1997 s pilotnou epizódou „Children of the Gods“. Aj keď odvtedy má posádka SG1 na hrudi pečať Space Command.


V skutočnosti teraz máme vesmírne bojové laboratóriá a vesmírne prápory s názvom 23. vesmírnu operačnú eskadru alebo 8. vesmírnu výstražnú eskadru a heslá ako Majster vesmíru, a Brána ku hviezdam.


Vesmírna vojna


Predpoklad Hviezdnej brány, v prípade, že ste boli pod skalou, je, že pred niekoľkými miliónmi rokov stará rasa vyspelých humanoidných bytostí, teraz známa ako Antici, vytvorila zariadenie schopné takmer okamžitej prepravy vesmírom pomocou prostriedkov. podpriestorovej červej diery. Toto zariadenie, ktoré od svojho stvorenia používa nespočetné množstvo rás, sa častejšie stalo známym ako „hviezdna brána“.


Na konci každej epizódy Stargate SG1 sa v titulkoch uvádza:


„Ďakujeme za spoluprácu ministerstva obrany, ministerstva letectva a vesmírneho veliteľstva USA“. Producenti show udržiavali úzke pracovné vzťahy s americkým letectvom."


Dvaja náčelníci štábu vzdušných síl, generáli Michael Ryan a John Jumper vystúpili v show. V roku 2004 bol Richard Dean Anderson, ktorý hrá plukovníka Jacka O'Neilla v Hviezdnej bráne, vyhlásený za čestného brigádneho generála letectva, zriedka udeľovaného civilistom, aby jemu a ostatným ľuďom za Hviezdnou bránou SG-1 poďakoval za veľmi pozitívne zobrazenie vesmíru.


V desiatej sezóne Hviezdnej brány sa scenáristi a producenti rozhodnú urobiť si zo seba srandu v epizóde s názvom „200“. V tejto epizóde sa mimozemský producent pokúša vytvoriť film zo svojho televízneho seriálu Wormhole X-Treme a žiada posádku SG1, aby mu dala nejaké nápady. Je otázne, či je dobrý nápad zverejniť projekt Hviezdna brána. Na čo generál Landry uvádza: „Beletrizovaný a hoci mierne smiešna verzia Stargate Command je vynikajúcim krytom pre skutočnú vec v prípade úniku bezpečnosti.“