• Elaira

MOJE STRETNUTIE S „BEZPODMIENEČNOU LÁSKOU“

Dnes, viac ako kedykoľvek predtým sa stretávam so slovom : „bezpodmienečná láska“.

Dá sa vôbec opísať slovami alebo nejako definovať? Častokrát je zamieňaná za veľmi intenzívnu podobu emócie či pocitu, ktorý nazývame láska a ktorú prežívame v bežnom živote v rôznych podobách.

Dovolím si sa s Vami sa podeliť o vlastnú skúsenosť a poznanie.
Pred viacerými rokmi som bola „obdarená“ neuveriteľným mystickým zážitkom. Aspoň tak som si to nazvala. Neviem čím som si ten zážitok zaslúžila, ale pravdou je, že už niekoľko rokov predtým, hnaná akousi skrytou túžbou, som sa z časti vedome a z časti nevedome vydala „na cestu hľadania a poznania“. Na začiatku som nevedela čo vlastne hľadám, ani kam ma tá cesta dovedie a či vôbec ma niekam dovedie. Hltala som informácie, ku ktorým som bola priťahovaná, neriešila som zdroj týchto informácií či tzv. osobnosti či autority, ktoré ich sprostredkovávali. Dokonca ma nezaujímalo ani koľko a ktoré z nich si zapamätám, alebo či to poznanie aplikujem v svojom živote. Nezaujímalo ma náboženstvo ani iné náuky, nevedela som ako meditovať či praktizovať iné „ duchovné cvičenia“. Skrátka nič výnimočné.

Dodnes presne neviem, čo vyvolalo ten zážitok a prečo, ale jedno viem presne. Zmena, ktorá sa vo mne udiala bola tak výrazná, že nielen ja, ale aj najbližšie okolie poznalo, že som sa zmenila tak, akoby som bola niekto iný.

Stalo sa to jedného, pre mňa úplne bežného dňa pri ceste z nákupu a premýšľania, čo mám a potrebujem ešte stihnúť urobiť.


Pamätám si, že ako som kráčala, som sa v istom okamihu zastavila a akoby rozplynula v Priestore. A to doslova, neviem to inak opísať. Stala som sa VŠETKÝM na čo sa uprela moja pozornosť. Bola som stromami, betónovým chodníkom na ktorom som stála, vtákmi na oblohe, ľuďmi, ktorí kráčali okolo, autami, riekou, ktorá tiekla za mojím chrbtom. Videla som a cítila všetko naraz, ale zároveň v neuveriteľných detailoch. Bola som ženou, ktorá prešla okolo mňa a videla všetko jej očami a vnímala svet z jej perspektívy. Akoby som žila jej život, bola ňou. Pozrela som sa na svoju ruku a videla každú bunku a žiariace svetlo ktoré v nej pulzovalo. Vnímala som nádhernú vôňu a všetky farby boli neuveriteľne pestré a intenzívne. Všetko vôkol mňa a vrátane mňa sa zlatisto trblietalo. Pri pohľade na vtáka som sa ním stala a cítila ľahkosť pohybu a prúdenie vzduchu pod krídlami a priestor som videla z výšky jeho perspektívy. Videla som Priestor aj očami malého mravčeka a mohla by som pokračovať ešte dlho. Všetko sa dialo akoby v jednom okamihu a zároveň nekonečne dlho.


Avšak čo bolo najintenzívnejšie z celého tohto neuveriteľného zážitku BYTIA, bol skutočne ničím neopísateľný STAV BEZPODMIENEČNEJ LÁSKY A JEDNOTY, ktorým som bola zaplavená. Neviem ako dlho to trvalo a ani si nepamätám ako som sa dostala domov. Pamätám si však, že v tom pomaly odznievajúcom stave bezpodmienečnej lásky a jednoty som ešte nejaký čas zotrvala. Nechcem písať o zmenách, ktoré potom v mojom živote nastali. Chcem sa zamerať na poznanie, ktoré mi to prinieslo.

Pochopila som, že emócia či cit, ktorý nazývame LÁSKA a je úplne jedno, či je to láska medzi partnermi, materinská láska, alebo láska k zvieratám či prírode atď. sa ani náhodou nepodobá STAVU BEZPODMIENEČNEJ LÁSKY, ktorý som zažila. Nedá sa pochopiť mysľou ani precítiť ľudskými emóciami a to viem, čo hovorím, pretože nasledujúci roky som intenzívne hľadala cesty a spôsoby, ako to znova zažiť.


BEZPODMIENEČNÁ LÁSKA je STAV BYTIA a nedá sa k nemu „dopracovať“, dá sa do neho iba tzv. PREBUDIŤ. Také je moje poznanie. A ďalšie je, že stav bezpodmienečnej lásky a jednoty ide ruka v ruke, jedno bez druhého nie je možné. Akokoľvek intenzívne a „široko“ zažívaš pocit lásky, ale necítiš lásku napr. k nepríjemnému susedovi či kolegyni v práci, hlúpemu politikovi alebo otravným muchám či mravcom na záhrade, tak si v oddelenosti, nie si v stave JEDNOTY. Ak niekto hovorí o bezpodmienečnej láske a nezažil STAV JEDNOTY so všetkým prejaveným aj neprejaveným, tak nevie o čom hovorí.


Tento môj zážitok, ako som už napísala, ma zmenil, tak akoby zmenil každého. Z pomaly odoznievajúceho stavu bytia v bezpodmienečnej láske mi však ostal trvalý pocit akejsi tichej radosti zo života a napriek prežívaným emóciám, ktoré mi každodenný život prináša, mám kdesi vnútri pocit hlbokého porozumenia a súcitu ku všetkým prejavom existencie stvorenia. Ako malú spomienku na krátky čas, kedy sa mi pootvorili dvere a mohla som ochutnať posvätný priestor, kde som sa JA a BOH nachádzali spoločne v JEDNOTE.

Z hĺbky svojho srdca želám všetkým bytostiam, v srdciach ktorých tlie božská iskra, aby sa nám tie dvere otvorili dokorán a v tom posvätnom mieste SRDCA sme sa prebudili do STAVU JEDNOTY a našou komunikáciou sa stala BEZPODMIENEČNÁ LÁSKA.Elaira


💜 Ľudové zhromaždenie živých ľudí https://nzosr.sk/