• vezuel

Potrava pre Mesiac

Mesiac je viac než len bledý satelit, ktorý zaujíma básnikov a astronómov. Jeho vplyv presahuje len vytváranie oceánskych prílivov alebo riadenie biologických cyklov. Ešte dôležitejšie je, že Mesiac má významný vplyv na mechanické, emocionálne a psychologické stavy človeka. Mýtus o vlkolakoch a povery týkajúce sa šialenstva v splne nie sú ďaleko od pravdy. Niektoré lunárne fázy zvyšujú možnosť emocionálne vyčerpávajúcich situácií a stimulujú reaktivitu a citlivosť u zraniteľných jedincov.


Osobné pozorovanie odhaľuje to, čo mnohé zdroje obšírne vysvetlili, konkrétne, že sme potravou pre Mesiac. Toto je neuveriteľne fascinujúca a praktická téma, pretože lunárny faktor môže pozorovať ktokoľvek, kto má oči a znalosť takýchto cyklov môže byť použitá na obchádzanie prekážok, ktoré bežne zhoršuje hmla nevedomosti.


Gurdjieff a Ouspensky

Autori tzv. "filozofie štvrtej cesty" je zbaviť človeka jeho mechanického správania a hypnotického programovania, aby sa v ňom vybudovalo jadro zvýšeného vedomia. Jej zakladateľ Georges Gurdjieff často napomínal bezmyšlienkovité mechanické správanie ľudstva a rád hovoril, že sme „potravou pre Mesiac“.


Čo myslel Gurdjieff touto frázou? Mnohí interpretovali toto slovné spojenie, že je nás možno brať ako otrokov našej mechanickej úpravy a živíme naše základné impulzy.


Peter Ouspensky obšírne prednášal o úlohe Mesiaca v ľudských záležitostiach a jeho mieste v kozmologickej schéme vecí. Podľa Ouspenského Mesiac pôsobí ako obrovský elektromagnet, ktorý ťahá všetok organický život na Zemi a nasáva do seba dušu umierajúcich tvorov. Mesiac je embryonálna planéta, ktorá dostáva výživu z organického života na Zemi prostredníctvom éterickej pupočnej šnúry, ktorá je energetickým kanálom medzi Zemou a Mesiacom.


U človeka Mesiac poháňa jeho mechanické aspekty ako kyvadlo, ktoré pohybuje ozubenými kolesami hodín. Miera, do akej sú naše činy riadené mesiacom, je úmerná úrovni reaktivity a nebytia. Pre ľudí, ktorí nie sú schopní pohybovať sa životom ušľachtilejšími duchovnými impulzmi, poskytuje Mesiac hnaciu silu. Bez tejto sily by mechanické jedince boli pasívne ako bábky bez bábkara.Naše telo bolo z veľkej časti vyrobené z vody a Mesiac ťahá vodu, aby vytvoril oceánske prílivy, naše telá sú prinútené pohybovať sa podobným, ale komplikovanejším spôsobom prostredníctvom hydraulických princípov. Gravitačné pole Mesiaca však priťahuje všetky hmoty rovnako a nie je dostatočne silné na to, aby malo nejaký merateľný fyzický vplyv na pohyb vody v tele.


Bolo by presnejšie povedať, že Mesiac má nejaký jemný vplyv na orgány nášho éterického tela zodpovedné za spustenie neurochemických impulzov, ktoré spúšťajú obvyklé pohyby. Takéto mechanické správanie môže byť teda poháňané Mesiacom, ale nie nevyhnutne hrubými fyzikálnymi prostriedkami.


Mesiac je preto dôležitým faktorom pri riadení našich mechanických akcií. Pokiaľ je jeho vplyv obmedzený na takéto účinky, Mesiac si svoju prácu robí správne. Ouspensky však varoval, že ak lunárne vplyvy preniknú do emocionálnych a mentálnych aspektov, dôjde k emocionálnej a mentálnej nerovnováhe. Ako môže Mesiac ovplyvniť naše emocionálne a intelektuálne centrá? Už tým, že tieto nižšie centrá majú svoje vlastné mechanické aspekty.


Ouspensky dostal otázku, či je niečo pravdy na spojení medzi splnom a šialenstvom. Povedal, že neexistuje a že mesačné fázy sú irelevantné, pretože Mesiac je vždy okolo Zeme a vyvíja prakticky rovnaký ťah bez ohľadu na jeho fázu.


Mesiac je vlastne fragment tejto Zeme, ktorá teraz musí neustále udržiavať existenciu Mesiaca. V tomto zmysle je Mesiac ako parazitická myšlienková forma. Napriek tomu je rovnica vyvážená, pretože výmenou za to, že Mesiac poháňa náš mechanický pohyb, kŕmime Mesiac, aby mohol rásť a jedného dňa sa zrodiť ako živá planéta.


Vezuel 💜 💜 Ľudové zhromaždenie živých ľudí https://nzosr.sk/ 👉🏻Email: contact@unitednewschannel.org vezuel@unitednewschannel.org 👉🏻 stiahnite si aplikáciu UNC: https://apps.wix.com/place-invites/invite-lp/53d67b6c-4a6c-4461-90dc-98c64e26f36d?ref=m_cl

💜 Odoberajte môj Youtube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCHsnDg0ZLFsPi921dvV13kA


343 views0 comments

Recent Posts

See All