• vezuel

Prečo sa niektoré vzorce v živote opakujú ? Musíte sa z nich poučiť !


Život a náš vlastný jedinečný duchovný vývoj počas života je o učení sa a raste. Lekcie sú nám poskytované prostredníctvom skúseností, ktoré slúžia ako katalyzátor tohto rastu. Katalyzátor sa mení a závažnosť je zdanlivo úmerná hodnote lekcie, ktorú sa treba naučiť.


Jedným z postrehov, ktorý som osobne zažila niekoľkokrát, je, že katalyzátor sa môže a bude opakovať, ak sa z toho nepoučím. Veľa vecí nám bráni v tom, aby sme sa poučili. Ego často stojí v ceste, pričom hrdosť je obzvlášť tvrdohlavým náprotivkom, ktorý má tendenciu ignorovať skutočnosť, že môžeme dostať nejakú lekciu, pretože hrdí by predpokladali, že žiadnu lekciu nepotrebujú. Môžem osobne potvrdiť opakovanie katalyzátora pri absencii rastu a sklon k ich zvýšeniu závažnosti.
Zdá sa, že všetky katalyzátory sú ušité na mieru príjemcovi. Naša pozorovaná individualita to môže potvrdiť, pretože žiadni dvaja ľudia nezažívajú realitu úplne rovnako.


Všetko, čo zažívame v čase a na mieste, kde sa tieto lekcie odohrávajú, má absolútne nejaký dôvod. Ak preskúmate svoj vlastný život, určite uvidíte tie isté vzorce a môžete rozumne dospieť k záveru, že ste sa stali osobou, ktorou ste sa stali vďaka tomu, ako ste z týchto lekcií vyrástli.


Ako sa často hovorí, keď narazíte na dno, zostáva už len jedna cesta: späť hore!