• vezuel

Sol 3466: Na Marse bol nájdený vchod do tajného podzemného tunela
Tento obrázok bol nasnímaný kamerou Mast Camera (Mastcam) na palube Mars roveru Curiosity NASA na Sol 3466 (2022-05-07 07:58:16 UTC).

Obrázok: NASA/JPL-Caltech/MSSS

Detailná fotografia "Marťanskej rezidencie":Na Marse 3 bol nájdený vchod do tajného podzemného tunela


Počas rokov skúmania červenej planéty tam rôzni ufológovia našli všetky šortky s bizarnými artefaktmi, no nikto nečakal, že nájde vchod do bunkra. A určite vidíte vchod, dokonca aj jeho popraskané steny. A teraz, samozrejme, všetci sú zmätení otázkou: čo by to mohlo byť?


Je najnovší „tunel na Marse“ ďalšou vynikajúcou ukážkou toho, ako ľudská predstavivosť a túžba po zázraku dokáže zatemniť mozog, čím vzniknú nové mýty 20. a 21. storočia?


Používatelia na rôznych fórach vyjadrujú rôzne verzie, pričom jeden z nich špekuluje o tomto vchode do krytu, ktorý patrí istej marťanskej elite, ktorá si v predvečer jadrovej vojny zriadila podzemnú rezidenciu a skostnatela v nej, keď z Marsu odfúkla atmosféra. .


Je tiež možné, že ide o nejaký druh marťanského vojenského zariadenia, nie jeho hlavný vchod, ale portál do vedeckého tunela alebo ventilácie. V tomto prípade by sa Curiosity mala pokúsiť ísť hlbšie do tejto pasáže a ktovie, možno sa jej podarí vytiahnuť na povrch nejaké artefakty, ako napríklad ultimátnu zbraň z príbehov Raya Bradburyho.


Podľa odborníkov sa podobné objavené otvory na Marse pripisovali zničeniu lávových tunelov spôsobených zrážkami s asteroidmi.


Nakoniec existuje názor, že artefakty NASA nebudú potrebné, pretože agentúra už dlhú dobu posiela na Mars nasledujúce plavidlá: