• Elaira

Staňte sa umelcom svojho vlastného života.

Opakovane som dostala otázku, kde beriem inšpiráciu na písanie. Moja odpoveď je, že dnes už v každom okamihu. Pravdou je, že niektoré chvíle sú ako opakujúca sa hra na trenažéri a nevenujem im svoju plnú pozornosť, skôr sa v takých chvíľach nechávam unášať snami a predstavivosťou, ale sú okamihy, ktoré ma zastavia a inšpirujú a ja sa cítim plne pohltená tvorivou energiou, ktorá len tak plynule tečie. Vtedy často a ľahko vkladám pocity do slov.


V poslednom období sa čoraz viac ponáram do témy vlastnej autentickosti, premýšľam, čo to vlastne znamená, ako sa prejavuje a ako byť skutočne autentický a teda pravdivý.

Zažili ste a pocítili aj vy, že vaša identita sa vzďaľuje od vášho skutočného, autentického JA k tomu, čím vás chcel niekto iný? Báli ste sa, že vás budú súdiť, označia Vás alebo odmietnu ak sa neprispôsobíte ich sociálnemu vplyvu? Keď žijeme, aby nás ostatní prijali, ocenili alebo chválili, vtedy zabíjame našu vlastnú autenticitu. Myseľ je preplnená a stresovaná pod očakávaniami a názormi iných ľudí.


Ak sa rozhodnete začať byť v každej chvíli svojho života tým, kým ste, takí aký ste, dovolíte si byť v každom smere slobodní z úrovne srdca, vo svojom zdieľaní samého seba, tak v tom istom okamihu to umožníte aj svetu okolo vás. Ak sa to udeje skutočne z úrovne srdca, tak všetka manipulácia a nečisté zámery nebudú prítomné, nie vo vašej tvorbe. Začnú sa diať zmeny, ktoré sa stanú len skúsenosťami rôzneho druhu, ktoré vo vašich životoch aj tak neustále prichádzajú a odchádzajú, jediné čo je nemenné a natrvalo ostáva je vaša vlastná esencia. Vo vašich realitách však nastanú zmeny, s ktorými ego určite nebude súhlasiť, pretože ego ako vieme, nemá rado žiadnu zmenu, ktorá nie je jeho výtvorom.


Nové začiatky sú často maskované ako bolestivé konce.


Všetko, čo je s vami v harmónii a synchronizácii bude posilňovať, čo nie je, sa bude pomaly strácať. Ego samozrejme začne vymýšľať scenáre, možné strety a boje, možné „nemožnosti“, ktoré je ochotné pripustiť, pokiaľ sú na opačnej strane polarity než ste vy ako bytosť. Ego je majster v manipulácii a dokáže vás presvedčiť, že nemožné scenáre, najmä keď sú negatívne až katastrofické, sú najviac reálne. Tu však musí vstúpiť do hry Vaša prítomná bdelosť – pozornosť a prehliadnuť túto hru ega - mysle. Vaša skúsenosť môže byť o ukončení priateľstva, ukončení nejakých vzťahov, ukončení zamestnania atď. Začnú sa strácať priatelia a známi, začnú škrípať trecie plochy tam, kde doteraz neškrípali, začne sa vytvárať či čistiť priestor, kde by ste to nečakali. Všetko sa začne prispôsobovať a zlaďovať s Vašou skutočnou podstatou, s Vaším pravým JA. Je to jedinečná príležitosť uvoľniť všetko, čo vlastne nefungovalo a k vám nepatrí.


Prestanete sa hnevať, že Vás niekto nepočúva, že Vám nedá za pravdu, prestanete byť zranení z názorov na Vás, s ktorými nesúhlasíte. Vo vašej prítomnosti sa čoraz zriedkavejšie budú vyskytovať ľudia, s ktorými nebudete rezonovať, naopak, začnú k Vám prichádzať noví ľudia, nové príležitosti na nové skúsenosti. Vo vašej realite sa začne odzrkadľovať to, čo je vo vás.


Je to nesmierne oslobodzujúce. Už nesúťažiť s nikým. Netúžiť hrať hru, aby som bol či bola lepšia ako ktokoľvek iný. Jednoducho len túžba byť pravdivejšia bytosť, ktorou som bola včera. Začnete si uvedomovať, že už nie ste tou istou osobou, akou ste bývali. Veci, ktoré ste kedysi tolerovali, sa teraz stanú možno neakceptovateľnými. Tam, kde ste kedysi mlčali, teraz začnete hovoriť svoju pravdu. Tam, kde ste kedysi bojovali a argumentovali, sa teraz rozhodnete mlčať. Začnete chápať hodnotu svojho hlasu a situácie, ktoré si už nezaslúžia byť vo vašej realite sa jednoducho vytratia.


Dostanete dar, ktorým sú vaše vysoké vibrácie a múdrosť vedieť, čo si skutočne zaslúžite - vlastniť svoju veľkosť. Ak sa rozhodnete ísť ešte ďalej, ďalej dovnútra, prestanete byť fascinovaní obsahom svojej mysle. Keď dosiahnete hlboké vrstvy svojej skutočnej bytosti, zistíte, že povrchová hra „egoistickej“ mysle vás ovplyvňuje už len veľmi málo.

Avšak skutočné poznanie pochádza zo skúseností a nemôže byť pre vás skutočné tým, že čítate príbeh niekoho iného. Možno sa inšpirujete a učíte sa od iného, ale kým nekráčate po ceste, neexistuje spôsob, ako zvládnuť lekciu. Transcendencia je založená na osobnej zmene a skúsenostiach. Keď prežijete lekciu, stane sa skutočnou.

Možno z tohto uhlu pohľadu je ľahké porozumieť týmto slovám:


"Preberám zodpovednosť za to, čo hovorím, nie za to, ako tomu rozumiete vy. Preberám zodpovednosť za to, čo píšem, nie za to, čo prečítate vy. Preberám zodpovednosť za to, čo robím, nie za to, ako to vnímate vy. Preberám zodpovednosť za to, kým som, nie za to, čo si myslíte o mne vy. Záleží mi na mojich pocitoch, nie na vašich reakciách. Preberám zodpovednosť za svoj život, prosím, prevezmite zodpovednosť za vaše vlastné projekcie."
Narodili sme sa slobodní, divokí, kreatívni, silní a plní lásky a radosti. Spomeňme si, akí sme boli čistí, vždy sme hovorili pravdu. Ako sme si dovolili bežať s vetrom a skákať do dažďa, tancovať na poliach a smiať sa s listami. Nedovoľme, aby nás skrotili. Nedovoľme, aby sa vonkajšie podmienky stali naším vnútorným väzením. Nedovoľme, aby nám štruktúry a pravidlá takzvaného inteligentného sveta povedali, ako žiť svoj život.


Odpojme sa od všetkého, vďaka čomu sa cítime menej ako umelec svojho vlastného života, ktorým sme. Odmietnite sa stať kópiou svojho suseda, kópiou kohokoľvek. Prišli sme sem, aby sme to boli my. Narodili sme sa, aby sme boli iní. Narodili sme sa, aby sme zažiarili svojím svetlom. Otvorme svoje srdcia a nájdime svoju radosť. Robme to, čo máme radi, a robme toho veľa.


Elaira

💜 Ľudové zhromaždenie živých ľudí https://nzosr.sk/


👉🏻Email: contact@unitednewschannel.org


👉🏻 stiahnite si aplikáciu UNC: https://apps.wix.com/place-invites/invite-lp/53d67b6c-4a6c-4461-90dc-98c64e26f36d?ref=m_cl

133 views0 comments

Recent Posts

See All