• vezuel

Stratené mesto v Údolí smrti a slobodmurárska lóža obrov

Údolie smrti je nezvyčajné miesto. Existujú oblasti pod hladinou mora a je to jedno z najteplejších miest na Zemi, no pod púšťou sú obrovské vodonosné vrstvy, ktoré sa tiahnu stovky kilometrov a môžu sa dokonca spájať s oceánom.


Existuje stratené mesto ukryté v jaskynných hlbinách pohoria Panamint v kalifornskom Údolí smrti? Alebo je to len rozprávka rozprávaná osamelými baníkmi, ktorí snívajú o razení materskej žily?


Bourke Lee, historik z Údolia smrti prvýkrát opísal mesto v roku 1932. Jednej noci Fred White, jeho manželka a ich partner Thomason natrafili na chatu baníkov Jacka a Billa. Hostia sa sťažovali na problémy s autom. Thomason sa odvážil do Los Angeles pre diely, kde White a jeho manželka zostali s baníkmi. Jack a Bill si všimli, že Thomason sa vrátil s pomerne veľkou hotovosťou. Po nejakej debate sa títo traja rozhodli povedať baníkom, čo presne robia v Údolí smrti.


O niekoľko rokov skôr White pri prieskume v opustenej šachte neďaleko priesmyku Wingate spadol cez podlahu šachty. Ocitol sa v dlhej prírodnej jaskyni.


„Vedie celým veľkým podzemným mestom, cez pokladnice, kráľovský palác a radové komnaty a spája sa s radom krásnych galérií s kamennými oblúkmi na východnom svahu pohoria Panamint. Tie oblúky sú ako veľké okná na boku hory a pozerajú dolu na Údolie smrti.“


Fred White vstal v jaskyni, oprášil sa a zahľadel sa do atramentovej tmy. Keď sa rozhliadol okolo svojho malého kruhu svetla, videl, že vyliezť von je nemožné. Po hodinách lezenia Whiteova ruka skĺzla zo steny jaskyne. Spadol dopredu. Stena skončila, ale podlaha našťastie zostala. Toto už nebola jaskynná podlaha, bola hladká, takmer vyleštená.


White siahol do batohu a vytiahol sviečku. Mal len pár, netrúfal si zapáliť, ale teraz ho kombinácia zvedavosti a nevyhnutnosti prinútila škrtnúť zápalkou.


V tlmenom svetle sa trblietali vykladané drahokamy. Oprášil prach neznámych rokov a odhalil stôl z lešteného kameňa, hladký ako sklo a odrážajúci sa ako zrkadlo. White prechádzal prstami po línii pokrytých drahokamov na okraji stola a narazil do niečoho, čo mu bránilo v ceste. White pozrel hore a videl, že nie je sám.


White skríkol a zhodil zapálenú sviečku. Sviečka sa zvalila na stôl a osvetlila pochmúrne zhromaždenie. Sedeli okolo stola, sušené mäso natiahnuté na staré kosti. White zapotácal dozadu a stratil kontrolu. Zakopol o zvláštnu páku v podlahe a zapálil ďalšiu sviečku. Otočením páky mu obočie zapálil náhly výbuch plameňa. Ďalšie výbuchy obklopili obvod miestnosti. Osvetlenie plynových svetiel po prvýkrát odhalilo celý rozsah jeho objavu.


White napočítal najmenej sto mumifikovaných mŕtvol. niektorí sedeli pri dlhom stole. Iní stáli okolo komnaty ako stráže, podopieraní zlatými kopijami a štítmi. Niektorí nosili kožené zástery zdobené drahokamami a zlaté pásky na rukávoch.


Nad ním sa týčil obraz muža, alebo možno boha, vysoký osemdesiatdeväť stôp a vyrobený z masívneho zlata. Fred White podnikol ďalšie dva výlety do strateného mesta. Vystúpili chodbami siahajúcimi vysoko do hôr, ktoré viedli k veľkým „oknám“ s výhľadom na Údolie smrti.


Na stratené mesto sa zabudlo až do jedného dňa v roku 1946, keď Dr. F. Bruce Russell oslovil Howarda E. Hilla s príbehom a dohodou, ktorá bola príliš dobrá na to, aby to bola pravda.


Russell rozprával o rezbách podobných staroegyptským motívom a o rituálnej sále so symbolmi, ktoré sa bežne vyskytujú v slobodomurárskych lóžach. Pozdĺž stien boli naukladané kosti vyhynutých zvierat vrátane mastodontov, šabľozubých tigrov a dinosaurov. V Russellovom príbehu chýbali plynové svetlá, nahradili ich fakle ponorené do látky podobnej dechtu. Našiel aj múmie vysoké osem stôp, položené vedľa seba.


Howard Hill, ohromený Russellovým príbehom, dychtivo odpovedal na výzvu lekára na dôchodku po investoroch. On a niekoľko ďalších potenciálnych investorov sa stretli v hoteli v Beverly Hills. Tam, v drahom apartmáne, im Russell vyrozprával svoj príbeh a odhalil súbor artefaktov z jaskýň. S nárokom na tridsaťdva jaskýň nájdených v oblasti s rozlohou 180 štvorcových míľ siahajúcou od Údolia smrti po juhozápadnú Nevadu boli investori veľmi šťastní, že darovali finančné prostriedky.


O týždeň neskôr vzal Russell investorov na exkluzívnu prehliadku jaskýň. Hill a iní tvrdili, že videli zvieracie kosti, ako aj „slobodomurársky“ chrám. Po zhliadnutí stránky sa skupina rozhodla, že je čas povedať svetu o svojom úžasnom objave.


Hill, ku ktorému sa pripojil Dr. Daniel S. Bovee, zvolal na tlačovú konferenciu 4. augusta 1947. Verilo sa, že Bovee prepožičia tvrdeniam skupiny dôveryhodnosť vďaka svojej práci pri otváraní príbytkov na útesoch v Novom Mexiku. Doktor Bovee odhadol dátum relikvií, ktoré skúmal, na 80 000 rokov. Hill tvrdil, že niekoľko múmií bolo odstránených na vedecké preskúmanie a pokračoval v ich opise.


„Títo obri sú oblečení v odevoch pozostávajúcich zo stredne dlhého saka a nohavíc siahajúcich mierne pod kolená. Textúra materiálu vraj pripomína šedú vysušenú ovčiu kožu, no zjavne bola prevzatá z dnes neznámeho zvieraťa.“


Na stope obrom


Tom Wilson, sprievodca a baník v Údolí smrti, hľadal tunely v 20. rokoch 20. storočia. Wilson našiel šachtu, „kde žiadna šachta nemala byť“, preskúmal jej dno, ale nič nenašiel. Mal však dobrý dôvod hľadať. Pred mnohými rokmi jeho starý otec našiel tunel. Príbeh jeho starého otca je najzvláštnejší zo všetkých.


Jedného dňa pri objavovaní Tomov starý otec narazil na zvláštnu jaskyňu v Panamintoch. Starší Wilson sa stratil v sérii jaskýň. Keď sa dostal na koniec dlhého tunela, stretol zvláštnych ľudí. Nosili odev vyrobený z kože , hovorili neznámym jazykom a jedli zvláštne jedlá, ktoré nikdy neochutnal. Ľudia mali bohatstvo zlata a jazdili na koňoch. Napriek rozdielom ho privítali a pozvali ho, aby zostal. Po troch rokoch opustil svojich nových priateľov a vrátil sa domov cez tunely.

Od roku 1947, kedy Dr. Russell a jeho „Úžasné prieskumy“ tvrdili, že je stratené mesto pod Údolím smrti, nikto iný netvrdil, že by urobil nejaké objavy. Žiadne artefakty, ktoré priniesol White alebo Russell, sa nikdy neobjavili. Čo sa stalo s múmiami, o ktorých Hill tvrdil, že boli odstránené? Čo sa stalo s doktorom Boveem, ktorý tvrdil, že kontroluje a datuje múmie a relikvie?


Vezuel 💜 💜 Ľudové zhromaždenie živých ľudí https://nzosr.sk/ 👉🏻Email: contact@unitednewschannel.org vezuel@unitednewschannel.org 👉🏻 stiahnite si aplikáciu UNC: https://apps.wix.com/place-invites/invite-lp/53d67b6c-4a6c-4461-90dc-98c64e26f36d?ref=m_cl

💜 Odoberajte môj Youtube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCHsnDg0ZLFsPi921dvV13kA

212 views1 comment

Recent Posts

See All