• vezuel

Tábor Detskej rady Midgardu

Autor: Lea Chromiaková


Pred stretnutím s bytosťami, s ktorými ste sa nikdy pred tým naživo nevideli, je človek plný očakávaní a mierneho napätia. V tomto prípade sme všetci pri spoločnom stretnutí vstúpili do čarovného priestoru plného lásky a vzájomnej spolupatričnosti, ktorý vysoko prevýšil všetky očakávania.

Toto stretnutie bolo kľúčom k spomienkam, že naša Svetelná Rodina, ktorá sa zišla z rôznych kútov Slovenska, existovala už v minulých životoch. Neopísateľná alchýmia, ktorú pozoroval celý vesmír, dala vzniknúť niečomu novému.


Denno-denne nás sprevádzala radosť a smiech a myslím si, že sa s nami smiali aj víly a škriatkovia, ktorí nás potichu pozorovali.


Dokonca sme „cestovali v čase“, aby sme pripravili plány na nasledujúci deň, no realita ich vždy prekonala. Z každého výletu, či do prírody alebo do mesta, alebo do hlbín Paľkovej záhrady sme si odniesli nezabudnuteľné zážitky. Spoznávali sme prírodu, krásne Slovensko a Matku Zem.Cestou na zrúcaninu hradu Čabraď, ktorý sa nachádza v obci Čabradský Vrbovok uprostred Krupinskej planiny na kopci nad údolím Litavy nás sprevádzali motýle, chrobáčiky a aj srnky. V meditácii sme sa spojili s týmto čarovným miestom a so Zemou.


V oblasti Horných Strhárov sme sa zahrali na paleontologickú výpravu a z pradávneho morského dna sme si po dlhom hľadaní a hrabaní sa v piesku odniesli zbierku žraločích zubov.


V Banskej Štiavnici sme sa na Starom zámku preniesli do čias rytierov a dám a z obchodu s kryštálmi sme si každý odniesli krásne kúsky. Na Opavskej rozhľadni sme sa premenili na skupinku hobitov, trpaslíkov a elfov a na vrcholku rozhľadne sme mali možnosť pozorovať zelené kopce a rozľahlú krajinu.


Dokonca ďalším stretnutím so zvieratami bol zážitok s koňmi, na ktorých sme sa mohli povoziť a zajazdiť si, za čo sme tiež veľmi vďační.


Po večeroch zhypnotizovaní žiarou ohňa sme si rozprávali príbehy, sledovali nočnú oblohu, vesmírne lode, mesiac a planéty. Vďaka parádnemu ďalekohľadu sme v noci skúmali mesačné krátery a cez deň škvrny na Slnku.


Verím, že s nami navždy zostanú spomienky na nádhernú rodinnú atmosféru. Z celého srdca úprimne a s láskou ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na zorganizovaní tábora. Zdroju ďakujeme za ochranu a krásne počasie.


Ďakujeme aj za krásne darčeky, ktoré sme si všetci odniesli i za množstvo nových cenných informácií. Predovšetkým ďakujem za to, že ste.