• vezuel

Záhadný projekt Doomsday Watch Jeffa BezosaTajomný projekt Jeffa Bezosa v Spojených štátoch je postavený na texaskej hore. Doomsday Watch udržia čas 10 000 rokov bez ľudského zásahu.


Za posledných 10-15 rokov si veľa ľudí začalo všímať najrôznejšie zvláštnosti. Objektívne čas plynie, ako by plynul: stále má deň 24 hodín, hodina 60 minút, minúta 60 sekúnd atď. Mnohým sa však subjektívne zdá, že deň sa skrátil a čas plynie rýchlejšie.


Podľa všeobecných odhadov dnes deň trvá asi 12-18 hodín a čas sa stále zrýchľuje, no keďže plávame v čase, nie je tu žiadna konkrétna príležitosť zaregistrovať metamorfózy, ktoré sa vyskytujú.


Z gréckej hory Athos sa k nám dostali správy, že mnísi majú problémy s odriekaním modlitieb a zapálením lámp. Podľa svojho denného režimu by mnísi mali prečítať určitý počet modlitieb za deň - to sa robí po stáročia. Ale teraz nemajú čas prečítať si všetky modlitby. Podobný príbeh je aj s lampami: lampy väčšinou počítajú s presne definovanou dobou horenia, niektoré horia aj celý rok, respektíve by mali horieť, pretože teraz olej buď za rok nevyhorí, alebo treba doplniť.


Nikto nevie, ako to vysvetliť, ale medzera, ktorú príroda zanechala, je zrejmá: aby sme zaznamenali akékoľvek kolísanie v štruktúre časopriestoru, hodiny nesmú byť elektronické, atómové, ale postavené starým spôsobom – na chemickom alebo mechanickom princípe.


Dali by sa napríklad vyrobiť obrovské vežové zvonkohry, kde majú ozubené kolesá veľkú hmotnosť, a preto by boli menej náchylné na deformácie časopriestorového kontinua. Ale s rozdielom tým, že ich nedať na námestie, ale strčiť ich niekam pod zem. bližšie ku skale, ktorá má obrovskú hmotnosť.
Jeff Bezos, zakladateľ a šéf internetovej spoločnosti Amazon.com, zakladateľ a majiteľ leteckej spoločnosti Blue Origin, majiteľ vydavateľstva The Washington Post sa zrazu rozhodol odfinancovať a spustiť takýto projekt.


O tomto projekte sa na webovej stránke projektu uvádza toto:


Vyrábame hodinky staré 10 000 rokov. Ide o špeciálne hodinky navrhnuté tak, aby sa stali symbolom, ikonou dlhodobého myslenia. Toto je monumentálna budova vo vnútri hory v západnom Texase. Otec hodiniek, Danny Hillis, premýšľal o hodinkách a pracuje na nich od roku 1989. Chcel vytvoriť Hodiny, ktoré tikajú raz za rok, kde sa ručička storočia pohne raz za 100 rokov a raz sa objaví kukučka. každé tisícročie.


Myšlienkou bolo vytvoriť hodinky, ktoré by ušetrili čas na ďalších 10 000 rokov. Posledných poltucet rokov pomáham Dannymu s projektom. Podľa mňa sú dnes ľudia technologicky vyspelí, aby sme mohli vytvárať nielen neobyčajné zázraky, ale aj veci v mieri civilizácie. Asi budeme potrebovať dlhodobejšie uvažovanie.


Projekt bol obrovský, porovnateľný s výstavbou protiatómového bombového krytu pre vládu. To znamená, že niekde vo vnútri hory sa vybudovali mechanické hodinky, vedľa ktorých vyzerajú Big Ben ako vreckové hodinky a zvonkohra na kráľovskej veži v Mekke ako budík. A to všetko kvôli predvádzaniu sa a zarábaniu peňazí na turistoch, ktorí zaplatia projekt niekde o dve-tri tisícky rokov?


A teraz vyvstáva otázka: je Jeff Bezos typ miestneho šialenca? Je veľmi nepravdepodobné, že by sa tomu dalo veriť. Móda sa momentálne pohybuje v medziach životného prostredia, boja proti AIDS, pomoc hladujúcim v Afrike – čokoľvek chcete, vyberte si.


Niektorí skutočne blázniví vynálezcovia behajú s myšlienkou takýchto hodiniek už takmer 40 rokov a potulujú sa po kanceláriách možných sponzorov. Je aj Danny Hillis, otec celého projektu, takpovediac blázon?


Je tiež veľmi nepravdepodobné, že by sa tomu dalo veriť. Hovoríme skôr o serióznych ľuďoch, ktorí sa časom naozaj začali zaujímať o zázraky a do projektu investovali obrovské sumy peňazí.


Zostrojenie hodín, ktoré počítajú čas do konca sveta.......? Dôjde k zrýchleniu času, kým sa tento svet zmení na prach ? Určite nie ! Nikam neodchádzame a žiadna sila tento svet nezničí


Vezuel 💜


👉🏻Email: contact@unitednewschannel.org


vezuel@unitednewschannel.org


👉🏻 stiahnite si aplikáciu UNC: https://apps.wix.com/place-invites/invite-lp/53d67b6c-4a6c-4461-90dc-98c64e26f36d?ref=m_cl


💜 Odoberajte môj MEME kanál na Telegrame: https://t.me/lightloveenergy


💜 Odoberajte môj Youtube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCHsnDg0ZLFsPi921dvV13kA

329 views0 comments

Recent Posts

See All