• vezuel

Zatvorte oči a otvorte svoje srdce

Niekedy, aby ste videli, musíte zavrieť oči a otvoriť srdce. Len tak budete môcť objaviť, čo je dôležité, čo sa počíta a čo je skutočné. Pretože len vtedy, keď zapnete svoje vnútorné videnie a uspokojíte svoju dušu, sa vám rozšíri obzor a objavia sa nové možnosti.


Ako vysvetľujú neurológovia, denne vygenerujeme asi 50 000 myšlienok. Väčšina z nich je však mechanická a opakuje sa. Existuje tiež veľké množstvo „hyper informácií“, nových technológií a požiadaviek okolia, čo znamená, že čoraz viac trpíte duševnou únavou. V skutočnosti ste natoľko sústredení na vonkajšok, že ste úplne zanedbali svoj vnútorný svet.


Niekedy sa necháte uniesť sledu myšlienok do tej miery, že sa odpútate od svojich priorít. Už neviete, ako počúvať sám seba. Zamerali ste oči tak intenzívne na vonkajšok, že teraz ste takmer emocionálne krátkozraký a hľadáte okuliare šťastia.


Zamyslite sa nad tým.


Keď sa vaše oči unavia pozeraním a objaví sa duševný hluk. Vaša myseľ, verte alebo nie, je mimoriadne náchylná na vnútorné konflikty. Je to preto, že má zásadnú potrebu neustále sa prispôsobovať rôznym kontextom a každému podnetu, ktorý dostanete. Napríklad pracovný tlak, rodinné problémy, vaše túžby a sociálne vzťahy. Vskutku, vždy existujú pochybnosti, ktoré treba vyriešiť, obavy upokojiť, prázdnoty vyplniť a „požiare“ uhasiť.


Tento duševný hluk sa môže stať neustálym a nepríjemným. Vtedy sa vo vašom mozgu objaví stres a vaše oči jednoducho stratia smer. Zabudnú odpočívať a vidieť, čo je naozaj dôležité.


Ak zažívate zložité chvíle, v ktorých dominujú starosti, stres alebo nepríjemný duševný hluk. znamená, že ste prerušili neviditeľné puto so svojím vedomím. Nemali by sme však zabúdať na vašu jemnú schopnosť reštrukturalizovať tieto vnútorné architektúry vášho vedomia. Skutočne, vďaka cvičeniam, ako je meditácia, všímavosť alebo iné stratégie, budete môcť preorientovať svoje oči dovnútra.

Vďačná myseľ je oddýchnutá myseľ vám umožní vidieť, čo je skutočne dôležité. Možno si myslíte, že táto fráza znie dosť poeticky alebo vytrhnutá z kontextu... koniec koncov, ako môžete byť za niečo vďační, keď sa práve teraz cítite tak nespokojní, bezútešní alebo smutní? Je zrejmé, že prvým krokom je oslobodiť sa od všetkých vnútorných konfliktov.


Akonáhle uhasíte svoje emocionálne boje, objaví sa pokojný druh energie, ktorý vám umožní oslobodiť sa od akýchkoľvek vonkajších obmedzení. Každý chce šťastie bez bolesti, pokoj, keď je búrka, alebo pohodu. Je tu však niečo, čomu musíte porozumieť. Nemôžete mať dúhu bez malého dažďa.


Praktické riešenie


Prvá vec, ktorú sa musíte naučiť, je ovládať svoje myslenie. Nesmiete zabúdať, že myšlienka je priamym uľahčovateľom emócií a to zase formuje spôsob, akým vnímate realitu. Majte preto na pamäti nasledujúce body:


Zatvorte oči a povedzte si, že odteraz nebudete v myšlienkach používať podmieňovacie časy.


Napríklad: „Keby som tam bol“, „Keby som to urobil“, „Keď mi povie, že ma miluje, budem šťastný“ alebo „Keď to budem mať, budem sa cítiť lepšie“ atď. .


So zavretými očami si sľúbte, že so sebou začnete komunikovať v prítomnom čase.


Napríklad tak, že poviete „chcem“, „môžem“, „budem“. atď


Aby ste zavreli oči a mohli vidieť, čo je vo vašom živote dôležité, nesmiete nechať svoju myseľ prázdnu. Okrem toho, že je to nemožné, nie je to ani užitočné. Svoju myseľ musíte „oplodniť“ pozitívnymi, inšpirujúcimi a prospešnými myšlienkami.


Uvažujte a reflektujte pozitívne. Nepredstavujte si, že takýmto myslením zatvárate oči pred realitou alebo pravdou, jednoducho to znamená revitalizovať vašu myseľ a dušu, aby ste podporili sebadôveru, a tým zlomili tieto negatívne alebo obmedzujúce myšlienky.


Využite šancu a urobte to. Odvážte sa zavrieť oči, aby ste videli, zapnite svetlo svojho srdca a postarajte sa o tie potreby, ktoré tak často zahadzujete a zanedbávate.


Vezuel 💜 💜 Ľudové zhromaždenie živých ľudí https://nzosr.sk/ 👉🏻Email: contact@unitednewschannel.org vezuel@unitednewschannel.org 👉🏻 stiahnite si aplikáciu UNC: https://apps.wix.com/place-invites/invite-lp/53d67b6c-4a6c-4461-90dc-98c64e26f36d?ref=m_cl

💜 Odoberajte môj Youtube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCHsnDg0ZLFsPi921dvV13kA

188 views0 comments

Recent Posts

See All